قوانین و مقررات

قوانین و مقررات رزرو اتاق

بخش یک : تعاریف

 1. رزرو : هرگونه نگهداری و اختصاص مکان ( اتاق، سوئیت، آپارتمان و …) در هتل، برای مدت زمان مشخص رزرو نامیده می شود.
 2. متقاضی رزرو: فردی که شخصاً یا به نمایندگی از شخص دیگری با مراجعه از طریق  وب سایت هتل تقاضای رزرو اتاق برای مدت زمان مشخص نماید. 
 3. پذیرنده رزرو : هتل که اجازه انجام رزرو در هتل را دارد و مسئول و مجاز به تایید رزرو است.
 4. موضوع رزرو: عبارت است از محلی که میهمان اسکان خواهد یافت؛ شامل اتاق  آپارتمان و … که در تقاضای رزرو متقاضی قید شده است.
 5. مدت و زمان رزرو : تاریخ ورود میهمان که بعد از ساعت 14 روز ورود شروع شده و تا قبل از ساعت 12 روز خروج ادامه خواهد داشت.
 6. واچر (تائیدیه رزرو) : هرگونه تایید مکتوب و یا رسید الکترونیکی که توسط پذیرنده رزرو به شخص متقاضی رزرو (چاپی، ایمیلی و پیامکی) تحویل داده شود واچر گویند که می بایست کلیه مشخصات رزرو از جمله موضوع رزرو، نام میهمان، مبلغ پرداخت شده، تاریخ ورود و خروج و … در آن قید شده و دارای شماره و تاریخ باشد.

بخش دو : شرایط انجام رزرو

 1. پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پرداختی توسط متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده، نسبت به واریز وجه (شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) اقدام نمایید.
 2. هتل موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی (و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو، نسبت به تائید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تایید رزرو به میهمان اقدام نماید.
 3. رزروهای بدون پرداخت فاقد اعتبار می باشد و هتل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 4. هتل درخصوص جاماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر میهمانان هیچگونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه میهمانان در روز مقرر به هتل مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد.
 5. برابر با تعرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد زیر 2 سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف، افراد بین 2 الی 5 سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیمه بهاء و برای افراد بالای 5 سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد.

بخش سه : شرایط پذیرش

 1. ساعت ورود به هتل ملاک محاسبه نبوده و ساعت تخلیه اتاق قبل از ساعت 12 ظهر و تحویل اتاق بعد از ساعت 14 می باشد.
 2. میهمان می بایست درهنگام ورود به هتل واچر هتل را به مسئول پذیرش ارائه نماید.
 3. همراه داشتن شناسنامه عکس دار میهمانان و همراهان در زمان ورود و اقامت و رعایت شئونات اسلامی و مقررات هتل الزامی است.
 4. در صورت درخواست میهمان جهت افزایش زمان اقامت تا ساعت 18 ، معادل 50% و پس از آن هزینه کامل اقامت یک شب از میهمان دریافت می گردد.
 5. در صورتیکه میهمان قبل از ساعت  14 مراجعه نماید ، هتل وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق میتواند همکاری لازم را داشته باشد.
 6. هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.
 7. در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، شامل پرداخت هزینه نفر اضافه بوده و منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد..
 8. میهمان موظف است در پایان اقامت رزرو شده نسبت به تخلیه اتاق در ساعت مشخص توسط هتل اقدام نماید و در صورت تمایل به تمدید، با هماهنگی هتل یاب 24 ممکن خواهد بود.

بخش چهار : لغو یا تغییر رزرو

 1. تغییر تاریخ اقامت، تغییر نام رزرو کننده و لغو رزرو از لحظه تایید رزرو تا ساعت 18 روز قبل از ورود، مشمول خسارت، معادل 15% از هزینه اتاق های رزرو شده و از ساعت 18 به بعد معادل هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده خواهد بود.
 2. در صورتی که رزرو انجام شده به دلایل زیر لغو گردد، کلیه وجه دریافتی از میهمان بدون اخذ هرگونه هزینه ای به وی مسترد خواهد شد :

                  دلایل امنیتی دولتی.

                 عدم سرویس دهی هتل به علت موارد فورس ماژور مانند قطع برق، آتش سوزی و …

                قرار داشتن در لیست سیاه.

 1. هتل تنها در تاریخ ورود رزرو، اتاق را جهت میهمان خالی نگه می دارد و در صورت عدم مراجعه میهمان تا ساعت 12 روز بعد، رزرو کنسل گردیده
 2. چنانچه بعد از انجام رزرو، نرخ اتاق ها و خدمات درخواستی در هتل تغییر نماید رزروکننده موظف است ما به التفاوت هزینه اتاق و خدمات جانبی اعلام شده را پرداخت نماید.